אז מה היינו לנו ב-2012? עדכון ועד מנהל

שלום חברים יקרים ב’פרמקלצ’ר ישראל’,

בעוד כשבוע נחגוג בשנית בחוות “יש מאין” בנהלל ביחד את קהילת הפרמקלצ’ר הישראלי, שנה נוספת של עשייה ברוכה לקידום תרבות חיים מקיימת בישראל. אנחנו נמצאים בתקופה של שינויים מקומיים ועולמיים אשר מבשרים מעבר לעולם חדש עם התנהלות חדשה. פרמקלצ’ר הוא ללא ספק אחת השפות החשובות בעולם זה. כאן בארץ אנו מניעים ביחד התחלה חדשה ורעננה של צמיחה משותפת, יצירת שיתופי פעולה, למידה ויישום ביחד, בתקווה להגדיל את קהילת הפרמקלצ’ר בארץ, המחוברת לקהילה הגדולה יותר בארצות רבות בעולם, ולחלוק את המתנות שלה למען תרבות חיים ועשייה מקיימת.
 לקראת הפנינג הפרמקלצ’ר השנתי בשבוע הבא ביש מאין ואסיפת החברים הכללית של העמותה אנו שמחים לחלוק אתכם עדכון קצר על שנעשה בשנה החולפת:

החזון:
ארגון הפרמקלצ’ר הישראלי יהווה מסגרת ופלטפורמה לקהילת הפרמקלצ’ר בישראל ליצירת שפע לכלל על ידי שימוש באתיקות, בעקרונות, בכלים ובמתודלוגיות של הפרמקלצ’ר. הארגון יהיה קהילת-על של כלל אנשי וארגוני הפרמקלצ’ר בארץ. הארגון יתמוך ויעודד כל עשייה שתוביל לתרבות חיים מקיימת וליצירת שפע לכלל, תוך שימוש בכלים הנהדרים של הפרמקלצ’ר.

הקהילה:
קהילה היא אמצעי המאפשר ליישם את עקרונות הפרמקלצ’ר לגבי קבוצה של אנשים בעלי חזון גדול.  קהילה מאפשרת ליצור משהו שהוא גדול יותר מסכום פשוט של האנשים המשתתפים בה. בתור קהילה, לכל חבר/ה יש מקום ותפקיד. כקהילה אנו מצפים שכל חבר/ה יתרום לקהילה לפי יכולתו/ה, ובאופן המתאים לו/לה ביותר. כל הלומדים, העוסקים ופעילי הפרמקלצ’ר, מתכננים, מורים, יועצים, חוואים, חקלאים, אנשי מקצוע וכל מי שמעוניין לקדם את הפרמקלצ’ר בישראל, מוזמנים להיות חלק מהקהילה שלנו לטובת כולנו, ולהיות פעילים בה.

העשייה:
ארגון הפרמקלצ’ר הישראלי יהיה פלטפורמה ומסגרת קהילתית הפועלת כעמותה בניהול תקין.  הקהילה/ארגון תהיה מורכבת מצוותי פעולה עצמאיים מחד אך כפופים למנדט ולעקרונות העשייה של העמותה מאידך,  כשזו תפעל לאור האתיקות ועקרונות הפרמקלצ’ר. מסגרת זאת מאפשרת ומעודדת יוזמות משותפות של חברי הקהילה בארץ, באזור ובעולם במיוחד אלה שקשה לקדמן ברמת הפרט או הארגון הבודד. אנחנו רואים ביוזמה פרטית ערך ולכן, מה שיכול להתבצע ברמה מקומית עדיף משיעשה כחלק מהארגון. אנחנו מעודדים את חברי הארגון להציע הצעות שהם מוכנים לתרום אישית לעשייה הכרוכה בהוצאתם מהכוח אל הפועל. יש לקדם רק יוזמות להם קיימים משאבים, חומריים ואנושיים.

אז מה עשינו בשנה החולפת:

 1. אתר אינטרנטבנינו אתר חדש בו חברי הארגון יכולים להעלות תכנים לשתף ולהשתתף במידע.
 2. ניוזלטר– הקמנו מערכת לשליחת ניוזלטרים דבר שקידם גם את המידעון של הקהילה
 3. מאגר מידע- הזנו את השמות והפרטים של חברי העמותה אל תוך המערכת החדשה
 4. פייסבוק– הקמנו דף חדש המונה כיום 1142 עוקבים. הדף מהווה במה לדיון ועדכון של המתעניינים בפרמקלצ’ר בארץ. הקמנו גם דף פייסבוק למורי פרמקלצר. בעמוד זה מעלים המורים, ואחרים נושאים הנוגעים להוראת הפרמקלצ’ר ונושאים משלימים.
 5. תמיכה וקידום יוזמות נוספות של חברי הארגון- דף קיימות הלכה למעשה, יומן אירועי פרמקלצ’ר בגוגל דוק ועוד
 6. הפנינג שנתי– כהמשך משנה שעברה אנו משמרים את המסורת ועורכים גם השנה חגיגה של הקהילה
 7. צוותי עבודה– התחילו נצנים של פעילות זו כמו המפגש בנושא שיווק בהנחיית עינת רן, דיון מורים וסיעור מוחות.
 8. ניהול תקין של הארגון- החתמנו עו”ד על הפרוטוקולים הדרושים.פתחנו חשבון חדש בבנק הפועלים במטרה להעביר את ניהול הכספים לשם מהחשבון הקודם בבנק הדואר.סידור החשבוניות והכספים כדי לקבל אישור רואה חשבון. סדר ברישום החברים, הצגת התקנון הנכון באתר העמותה.
 9. תו הפרמקלצ’ר- עוצבו מספר תוים על מנת לענות על צרכים שונים ופותח קוד לזה.
   החל שימוש בתו בתעודות סיום של קורסים של מספר מורים ואירועים בהם ‘פרמקלצ’ר ישראל’ היה שותף. כמו כן אנו מקדמים את התו גם עם עסקים המזהים את פעילותם כחלק מ”פרמקלצ’ר ישראל” דוגמת מזוןטוב, האורגני, אתר בידיים ודרךהיעראנו מזמינים את כל החוות, מורים, בעלי מלאכה, מרכזים אקולוגיים, חברות הרואות את עשייתם כחלק מ’פרמקלצ’ר ישראל’ להרשם לקבלת התו– על הנרשם להיות חבר בפרמקלצ’ר ישראל, והשימוש בתו כרוך בתשלום חודשי של 50 ש”ח לפעילות המכניסה כספים, וחינם לפעילות שאינה כרוכה בתשלום. נשמח למשוב על מנת שיענה על צרכי החברים.

כפי שניתן לראות המון עשייה מבורכת נעשת במהלך השנה הנוכחית ולכן חשוב גם להמשיך לפעול ולהתקדם גם בשנה שבאה עלינו בטובה.

אסיפת החברים השנתית

לקראת אסיפת החברים הבאה עלינו לטובה אנו מזמינים את חברי העמותה להציע מועמדתם לועד המנהל של העמותה ולועדת הביקורת. כמו כן מוזמנים לשלוח אלינו נושאים שהייתם רוצים שידונו באסיפה הכללית. בימים הקרובים נפרסם את רשימת הנושאים שידונו באסיפה.

ולסיום:

נועה פלד ודור חבקין החליטו לאחר מספר שנים של התנדבות בארגון לסיים תפקידם בועד המנהל ובועדת הביקורת ולהמשיך ולתרום כחלק מהקהילה. אין מילים להודות לנועה ולדור על ההשקעה והתרומה שלהם לקידום הפרמקלצ’ר בארץ וכדי להחזיק את פעולת העמותה ביחד ועם הערכים והאווירה הנכונה לאורך השנים. תודה!

ונועה מבקשת לכתוב לכולנו: “אני רוצה להודות על כמה שנים של התנדבות בארגון הפרמקלצ’ר הישראלי, לכל האנשים היפים שנמצאים על הדרך הזו, בארץ ובעולם. תודה לכל השותפים לאורך הזמן בחשיבה, בארגון ובעשייה, ולברק ולשושנה על השנה האחרונה. השנה, 2013, ארצה להמשיך לפעול כחלק מהקהילה, במקום מתוך הועד המנהל, ומקווה שיגיעו אליו כוחות חדשים יצירתיים להמשיך ולהצמיח את המהלך היפה שכבר נבנה.מאחלת לכולנו שנהיה חכמי לב, נדיבים ומלאי אמון, שנדע להשתמש בידע שצברנו ובזה שמביאים האחרים סביבנו, שנקבל את כל הצדדים בתוכנו וסביבנו ללא שיפוט, שנמצא את השקט ואת הידיעה הפנימית גם כשהרוחות סוערות. שיהיה לנו מעבר מעצים בחילופין בין האנרגיה הישנה לחדשה, בכניסה לתדר הזמן הטבעי 20:13. באהבה, נועה.”

בברכה,
נועה, שושנה וברק
ועד מנהל ‘פרמקלצ’ר ישראל’

כתיבת תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תופיע באתר.