מסיבת תכנון פרמקלצ’ר

ארגון הפרמקלצ'ר

ביום חמישי שעבר (14.6), נפגשנו בקורס הפרמקלצ’ר המתקדם של גלעד מרגלית ודרך היער, שהוא בעצם תכנית הכנה לתהליך הדיפלומה. אני הגעתי כדיפלומאי (או דיפלומט? איך אומרים?) ואיחרתי בשעתיים, אחרי שבלילה הלכה לי המצגת ושיחזרתי אותה עד כמעט אור ראשון בבוקר.

אז הגעתי בשעתיים איחור, ופיספסתי את ההתחלה, אבל הגעתי כדי לצפות (ולצלם, כמובן!) הצגה מעולה של עידית לב-רן מדרך היער אודות תכנון פרמקלצ’ר לגינה קהילתית בשכונת דורה שבנתניה. עידית הציגה את הכלים בהם השתמשו כדי לשמור על סדר בבלאגן של לבצע תכנון פרמקלצ’ר בזמן לא אפשרי – שבוע!

 

לאחר עידית, הצגתי אני. ההצגה שלי הייתה שונה (לא שזה רע), ואני גם מסביר את זה בכמה דקות בהתחלה. ההבדל הוא בין תכנון שמתחיל ונגמר, פחות או יותר – כמו תכנון גינה קהילתית, לבין תכנון שהתחיל בלי לדעת, וממשיך עד אין סוף, במעלה ספירלת הלמידה. הנה הסרטון, וכאן קישור למצגת הפרזי המלאה.

 

 

אחרי הציג ברק, שהביא הצגה מרשימה ממבט-על של יחסי הגומלין בין האלמנטים השונים המרכיבים את העשייה שלו, ודיבר על יפה על מה שביניהם, על יחסי הגומלין עצמם.

 

ואת יום הצילומים (: קינחה מאשה עם סיפור חייו של הקואופ בפרדס-חנה-כרכור – על איך נוצר הרעיון, על הדרך העקלקלה, על האדווות שהקואופ שלח על פני המים, וכן, גם על סופו – במבט אופטימי של לאהוב את החצי המלא של הכוס.

 

 

תגובה אחת על הפוסט “מסיבת תכנון פרמקלצ’ר

כתיבת תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תופיע באתר.