בנק הזרעים הקהילתי של "פרמקלצ'ר ישראל" נוצר במטרה לשמר ולתחזק את הידע והיכולות האדירים הקיימים בתוך זרעי זני המורשת של צמחי התרבות שלנו (ירקות, פירות, צמחי מרפא ועוד…)

אנו מאמינים כי המשאב התרבותי הזה שייך לקהילה ועליה לקחת עליו אחריות ולשמר אותו. בכל יום נעלמים ונכחדים זני מורשת עקב תהליכי הגלובליזציה והתיעוש של החקלאות בעולם. לכן "פרמקלצ'ר ישראל" יצאה ביוזמה לקיים בנק זרעים קהילתי אשר ישותף ויתוחזק ע"י חברי הארגון.

כיצד?

1. בתחתית הדף ניתן למצוא את קטלוג בנק הזרעים הקהילתי, כל חבר וחברה בארגון יכולים לבחור זן אחד מכל מין של צמח תרבות בהתאם למלאי הקיים (לדוגמה – זן אחד של מלפפון, זן אחד של אבטיח, זן אחד של עגבניה וכן הלאה….עד 10 סוגים שונים בשנה לחבר/ה).

*קטלוג גידולי החורף פתוח להזמנות מאוגוסט עד סוף אוקטובר

*קטלוג גידולי הקיץ פתוח להזמנות מפברואר עד סוף אפריל

2. יש לבחור את הזרעים הרצויים ולשלוח לנו טופס הזמנה – לחצו כאן!

3. לאחר בחירת הזנים המעטפה תשלח  לחבר עם מספר זרעים מכל זן אותו הוא ביקש בהתאם למלאי הזמין במאגר.

3. שם החבר והזנים שקיבל יישמרו ואם הגידול יצליח נשמח לקבל חזרה חלק מהזרעים החדשים אותם נוכל לחלוק עם שאר החברים וכך להרחיב את המאגר ומעגל המגדלים. חבר או חברה שיצליחו בייצור זרעים ויחזירו לבנק כמות משמעותית של זרעים טריים יזכו באמון הבנק ויוכלו להזמין מבנק עוד זרעי מורשת (מעבר למגבלה של 10 זנים בשנה)

*על מנת לשמור על טוהר הזנים ולמנוע הכלאות בלתי מכוונות נבקש ממגדלי הזרעים לגדל באותה העונה רק את הזנים אותם הם קיבלו מהארגון.

 

להלן קישורים למידע ורשימות עזר לשומרי הזרעים:

מידע כללי על שמירת זני מורשת – לחצו כאן

מדריכים מעשיים  לשמירת זרעים:

מדריך שמירת זרעים… והפעם – בזיל, שעועית, במיה, חסה וטבק

מדריך שמירת זרעים… והפעם סולניים!

רשימת סיווג ירקות לפי מיון בוטני למינים (למניעת הכלאות בגינה)

טבלה לבידוד בעזרת מרחק של זני ירקות (למניעת הכלאות בגינה)

הבהרה חשובה – הזרעים ניתנים לחברי "פרקמלצ'ר ישראל" ללא תשלום. עקב אופיו הקהילתי של בנק הזרעים אין לנו דרך להבטיח את איכותם והצלחתם של הזרעים הניתנים. אנו רק יכולים להבטיח את כוונתנו הטובה וברכתנו.

 

Presentation2
פתוח!

 

קטלוג קיץ
סגור כעת. ייפתח לקראת האביב.

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.