סיור מערכות אקולוגיות, הרצאה בנושא שימור זרעים ומעגל שיתוף זרעי מורשת ב”חווה ואדם”, מודיעין.

החווה האקולוגית במודיעין “חווה ואדם” וארגון פרמקלצ’ר ישראל מזמינים אותכם/ן לקחת חלק בסיור מערכות אקולוגיות, הרצאה בנושא שימור זרעים ומעגל שיתוף זרעי מורשת

מה יקרה שם? 

בשעה 17:30 – 16:00:

  • הרצאה מאת עידן אליקים – “שימור (זרעי) המורשת” – רוצים לדעת כיצד לשמור את זני המורשת? רוצים לדעת איך למנוע בגן הירק יצירה של מכלואים לא מכוונים (כמו הכלאה של ברוקולי וכרובית)? בהרצאה קצרה וממוקדת אתן לכם את הכלים לגידול נכון של זני המורשת כך שתוכלו לשמור על הזנים נקיים ללא חשש מכלוא כדי שתוכלו להמשיך ולשמור את הזרעים ולשתף אותם בביטחה עם חברים ושומרי זרעים אחרים.
  • למי שבקיא בחומר, במקביל להרצאה טל צוקרברגר יקיים סיור בנושא המערכות האקולוגיות בחווה. בסיור נסקור את מערכות מחזור המים, אגירת מי הגשם, קומפוסטציה, אנרגיה ועוד.

בשעה 17:30-18:30:

נקיים מעגל שיתוף פעיל של זני מורשת.

כל אחד ואחת מוזמנים להביא איתם מעודפי הזרעים שלהם.

יש להביא למעגל השיתוף רק זנים שאנו בטוחים שהם זנים ממקור של האבקה פותחה/זני מורשת. נא לא להביא זרעים מירקות שנרכשו בסופרמרקט.

מעגל השיתוף חופשי ופתוח לכולם ואין חובה להביא זרעים כדי להשתתף. אנו מקווים שיהיה מספיק שפע לכולם ומאמינים שמי שלוקח מעט זרעים  היום יחזיר למעגל הרבה זרעים בעתיד.

לקריאה על מעגלי שיתוף זרעים ניתן ללחוץ כאן.

בנוסף למעגל הפתוח, בנק הזרעים הקהילתי של ארגון הפרמקלצ’ר יהיה פתוח לחלוקת זרעים לחברי ארגון “פרמקלצ’ר ישראל” ולמצטרפים חדשים בלבד בהתאם לתקנון בנק הזרעים.

שעות הפעילות:16:00-19:00

נקודת ההתכנסותהחווה האקולוגית במודיעין, חווה ואדם. לפרטים ודרכי הגעה לחצו כאן.

מינימום משתתפים: 25

מחיר עבור הפעילות: חינם.

להרשמה לאירועההרשמה הסתיימה. תודה!

לאתר הבית של חווה ואדםלחצו כאן

לדף הפייסבוק של חווה ואדםלחצו כאן

לשאלות ניתן לפנות לעידן ב-idaneliakim@havaveadam.org

  • הערת הבהרה: האירועים באחריות יוזמי הפעילות. ארגון פרמקלצ’ר ישראל עוזר בפרסום האירועים ואין לארגון אחריות על קיום האירוע והמתרחש בו.
  • קיום האירוע מותנה במינימום של משתתפים. במקרה של ביטול הודעה תמסר לנרשמים.

לוגו חדש

כתיבת תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תופיע באתר.