קול קורא להצטרפות לניסוי קהילתי

מה זה אומר ניסוי קהילתי?

התנסות בחיי יומיום בקהילה של 6­8 א’נשים, השואפים לחיים בהם הצרכים של כולם’ן נענים, וכל אחת’ד נותנ’ת מתוך דחף הנתינה הטבעי שלנו ולא מתוך פחד, אשמה ובושה. בפועל זה אומר לימוד משותף של תקשורת מקרבת ועוד כלים לתקשורת והתפתחות פנימית, תוך קיום של פרקטיקת חיים אקולוגיים בהם אנחנו מנסות לחיות בשותפות גם עם שאר הסביבה שלנו. ההתנסות כוללת מעגלי צ’ק אין (שיתוף) קבועים, לימוד משותף שבועי, תרגול מודע של תקשורת לא אלימה, התנסות בכל האספקטים של משק בית מקיים, מעגלי דרמה ועוד כלים לבניית קהילה. כל זאת­ בתוך מסגרת חיים “נורמטיבית”­ עבודה או לימודים אישיים של כל אחת’ד. המסגרת הזו מאפשרת להתנסות בחיים קהילתיים משמעותיים בתוך שטף החיים עצמו, התנסות שיכולה להיות בעלת משמעות עמוקה ביותר. הנושאים החמים בבית עכשיו קשורים במגדר, צרכי האישיים מול “צרכי הקבוצה”, עיבוד ופתרון קונפליקטים, קנאה, זוגיות בקבוצה, ערבות הדדית, ועוד הרבה.. מי אנחנו? אז קודם כל אנחנו תמיא ודניאל, שני אנשים שהחיפוש אחר דרך חיים אלטרנטיבית הפגיש אותם יחד בבית רחב ידיים בקיבוץ נוה איתן בעמק המעיינות. מה זאת אומרת דרך חיים אלטרנטיבית? אנחנו חיים ללא דלתות (פיזיות, ומשתדלים גם ללא רגשיות) בודקים מה קורה האחד עם השני (באמת, ולא מסתפקים ב”הכל בסדר”) נותנים מקום לכל הרגשות, לא נבהלים מכאב, כעס וקנאה ומעודדים התלהבות ויצירה. אנחנו טבעונים (עם כוכבית בעוגיות שוקולד צ’יפס) עושים קומפוסט (גם אנושי), כשמשהו חסר אנחנו לא רצים לקנות אלא ליצור. אנחנו מתפרנסים, אבל לא מבוקר עד ערב, ומשאירים לנו הרבה זמן לפרנס את הנפש(ולא מתביישים בזה). אנחנו מכינים מלא דברים בבית,רסק עגבניות מעגבניות שגידלנו וקטפנו בעצמנו, פסטורינגה מהבזיליקום והמורינגה ששתלנו וסילאן מהתמרים שגדלים אצלנו בקיבוץ. אנחנו שרים בקולי קולות, עושים דרמות, רוקדים את עצמנו לדעת וגם מצליחים ללכת לישון מוקדם. אנחנו אוהבים אנשים, ואנחנו אוהבים לארח, והבית שלנו תמיד פתוח למבקרים ואורחים. ועכשיו אנחנו מחפשים עוד אנשים שיבואו לגור איתנו! למי זה מתאים? לכל אחד’ת (מבוגרים וילדים בכל הגילאים) שרוצות לבוא ולגור פה לתקופה. יש בית גדול עיקרי בו אנחנו חיים וישנם עוד אפשרויות מגורים למי שזה מעניין אותו. אז אם הפסקה הקודמת גרמה לכם להתרגשות, אנחנו מזמינים אתכם לסוף שבוע משותף ב 16­17 באוקטובר.

tammyela@gmail.com 054­2119833 לפרטים

יש באזור אפשרויות שונות לעבודה, לכאלו שיהיו מעוניינות בכך.

כאן יש עוד מידע על הבית ומה שאנחנו עושות בו עכשיו

לקובץ המקורי:

קול קורא להצטרפות לניסוי קהילתי (2)

פוסט זה פורסם בקטגוריה ‫מקרקעין‬ ‫וממשל‬ קהילה, מאת הבית האקולוגי בנווה איתן. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

מי אני?

כמה מילים על הבית האקולוגי בנווה איתן

הבית האקולוגי בנווה איתן

אנחנו עכשיו חיות כאן שלוש א'נשים:- גל, דניאל ותמיא. יש לנו בית רחב ידיים, גינה גדולה ועשירה, מסגרייה, סדנת עבודה לייצרנות בחומרים קשים (עץ , קליעה וכו') ורכים (בד וציור). אנחנו מגדלות ירקות, משמרים מזון, מרתכים, מנגרות, ממציאות, מכינות מוצרי טיפוח וניקיון ובכלל נמצאות ביצירה וייצרנות.

אנחנו מתקיימות מכסף שמגיע ממקורות חיצוניים כמו: דניאל עובד בחינוך, תמיא בקליעה וריפוי בעיסוק, וגל בייצור. וגם כסף שהבית "מרוויח" כמו מפינוי הקמופוסט הקיבוצי. יש לנו כוונה ליצור קבוצה בה רוב הכסף נכנס בצורה הזו - ייצור טכנולוגיות הסתמכות עצמית, ייצור מוצרים, שירותים אקולוגיים לקהילה הרחבה יותר ועוד.

אנחנו בחקירה והתנסות סביב נושאים כמו איך נכון לחלוק כסף, חללי שינה, מערכות יחסים אינטמיות, רכישת מזון…

אנחנו יוצרות משהו חדש במקום הזה - תבנית חיים המושתתת על תקשורת אמפתית, יצרנות, יצירתיות, הקשבה פנימית, אחריות אישית קהילתית, תשומת לב, מעורבבות קהילתית וכוונה ואחריות משותפת שהצרכים של כולן'ם יענו.

מעניין אותנו לחקור ולנסות לחיות ביחד בדרך חיים אחרת - לחיות בצורה בה הצרכים של כולנו שווים (ללא הייררכיה ואלימות) ונענים בדרך בה, כשנלך מכאן יום אחד, נשאיר את הסביבה הרחבה שלנו (צמחים, א'נשים, אדמה וכו') עשירה יותר.

חלק בלתי נפרד מהשיח שלנו הוא שיח חברתי, פמיניסטי. מתוך רצון לחיות בבית ובחברה בה כולם שווים ושונים.

כתיבת תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תופיע באתר.