מכללת פרמה

שנת הקמה: 2000

טלפון ליצירת קשר: 0544711238

אתר אינטרנט: www.perma.co.il

דואר אלקטרוני: info@perma.co.il

מכללת פרמה הינה מרחב אקולוגי הפועל מעל עשור בתחום החינוך לקיימות מעשית  בשיתוף עם הארגון הישראלי לפרמקלצ’ר. אנשיה ומדריכיה חיים בשטחה של המכללה ופועלים בארץ ובעולם במגוון פרויקטים, מלמדים ממקום של אמונה אמיתית ועשיה מקומית.

המכללה מציעה לכם פינות מרגוע, חלקות גידול מזון, בוסתני פרי, מערכות מים ואנרגיה המאפשרים לתלמידינו וחברינו תרגול מעשי והשתלבות  בלימודים מספקים מעניינים ומעשירים.

התכנון פורסם בכללי ע"י יהונתן תפוחי. שמור את הקישור הישיר.

מי אני?

כמה מילים על יהונתן תפוחי

יהונתן תפוחי
התמחות המיזם לימודים מעשים (עבודת כפיים,ותרגול אקטיבי) למען העמקת הקשר בין האדם לסביבותיו המשתנות(שטחים עירונים,כפרים,יערות או מדבריות) זהו מיזם עצמאי הפועל משנת 2002 בשיתוף פעולה עם כל אדם/ גוף המאמינים באהבת האדם והסביבה. אך אנחנו עושים את זה ........ מכללת פרמה- המכללה מאגדת את מיטב בעלי המקצוע בתחום האקולוגיה והפרמקלצ'ר בארץ. במכללה נלמדים קורסי פרמקלצ'ר, גננות, בריאות הגוף ושימושים נאותים בסביבה ובנוף עירוני או כפרי. עיצוב גינות פרמקלצ'ר- אנו מתכננים גינות ויערות מאכל, מערכות מים אפורים וקומפוסטציה. בנוסף אנו מספקים שירותי יעוץ נופי, סביבתי ואדריכלי למען יצירת סביבה אנושית יעילה וחסכונית, תוך יישום עקורונות אקולוגיים והגדלת שפע. "פרמה" חרטה על דגלה את ערכי הדאגה לאדם, המבקשים לתמוך בהגשמתו הבסיסית: שמחת חיים, בטחון, שפע, יצירתיות, שתוף פעולה ואהבה. במרדף אחר תשוקותיו וגחמותיו, האדם המודרני שכח את ערכיו, והמציא קיצורי דרך כדי להשיגן במהירות ובכמויות גדולות. זוהי מגמה הקשורה למשל לתרבות הצריכה, לעיוורון לשוקי עבדים ונשים, לניצול אגרסיבי של הטבע והשחטתו, לזיהום הנפש שלנו ולעוד ועוד תחלואים. זהו המקור לתחושת הכאוס שעולה בליבו של כל אחד מאיתנו מעת לעת, כאשר מנגנוני ההדחקה שלנו כבר לא מצליחים להדחיק... לכולנו יש חלק בתוהו ובוהו הזה, אך יחד עם זאת אנו מבינים שהפתרון מצוי בליבה של כל בעיה, והוא מבקש לבקוע, לגדול ולהיות למשהו אחר. פריצת הדרך שלנו היא השילוב בין החדש לישן, בין הידע האקדמאי לפועל בשדה, בין הדתי והחילוני, בין הקצוות... אנו ב"פרמה" מאמינים שעשייה אקולוגיה אמיתית מחייבת אותנו בראש ובראשונה לפעול ממקום ערכי עמוק, מקום של התבוננות ועשייה מתוך התעוררות ופיקחות איטית, הקשורה לתרגול והבנה של עצמנו ומרכיבי הסביבה.