גור רתם

נולדתי בקיבוץ מגל בשנת 1961. להורי חדורי אידיאולוגיה של טבע, הגשמה וציונות. גדלתי על תרבות אירופאית קוסמופוליטית, עם האמונה העמוקה והפשוטה שכל בני האדם נולדו שווים, שיש לדעת את שמו של כל צמח, להפריד זבל אורגני לאכול מזון פשוט ובריא ולייבש עודפי פירות.

נדדנו בארץ בעקבות עבודתו של אבי ומאז גיל 3 אני חי בנגב, מטייל ולומד את האזור על כל היבטיו – האנושי, הבוטני והפיזי. גדלתי בירוחם, שדה בוקר ועומר ובתיכון ולמדתי בבית הספר התיכון החקלאי אשל הנשיא. במסלול הרגיל של כל בני דורי שירתי בצבע ביחידת שדה, עברתי את מלחמת לבנון ונסעתי לטייל בעולם באירופה, ארצות הברית ומקסיקו.

השכלה: כשחזרתי בשנת 1984 התחלתי ללמוד חקלאות בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית. סיימתי את התואר הראשון בחוג להורטיקולטורה ואת התואר השני בהצטיינות באקולוגיה של צמחי מדבר. בנוסף ללימודי החקלאות והאקולוגיה למדתי הדרכה חקלאית.

קורסים נוספים: חקלאות אורגנית במדרשת רופין. לימודי שיאצו – בבית ספר "תמורות" לרפואה סינית. קורס מעצבי פרמקלצ'ר בבית ספר שדה עין גדי בהנחיית טליה שניידר. לימודים בקורס "שלום אלימות" – תוכנית בגישה הוליסטית במערכת החינוך ובחברה בהנחיית אלון שפריר. קורס נוסף של מעצבי פרמקלצ'ר בבית ספר שדה עין גדי בהנחיית דייב קלארק (מורה מאוסטרליה).

עבודה: במסגרת הלימודים באוניברסיטה עבדתי כעוזר הוראות במחלקה לבוטניקה וכטכנאי במכון וולקני. עבדתי כמדריך חברתי בבית ספר חקלאי "עיינות" בין השנים 1993-2001 עבדתי בקרן קיימת לישראל כמדריך וכסגן מנהל משתלת גילת. מאז שנת 2000 עוסק בבניית משק הדגמה לפי עקרונות הפרמקלצ'ר ובהעברת קורסים בפרמקלצ'ר וחקלאות מקיימת. במשך כשנה הדרכתי פרמקלצ'ר בבית ספר תיכון "מבואות הנגב"

מצב משפחתי: נשוי מאז שנת 1989 לעירית, רופאה וטרינרית. יש לנו 4 בנים: שחם, מעיין, אופיר וירון.

מקצוע: אקולוג, מורה PDC מוכר ע"י פרמקלצ'ר ישראל

הכשרה:
קורס מעצבי פרמקלצ'ר – טליה שניידר.
קורס מעצבי פרמקלצ'ר – דייב קלארק.

תחומי עניין ועיסוק (לפי פרח הפרמקלצ'ר):
– אחריות כלפי האדמה והטבע
– בריאות הגוף והנפש
– הסביבה הבנויה
– כלים וטכנולוגיה
– כלכלה ומימון
– תרבות חינוך ומידע
– מקרקעין‬ ‫וממשל‬ קהילה
– כלי תכנון פרמקלצ'ר והאתיקות

התחברות לאתר

עדיין לא חבר? הצטרף עכשיו!