גלעד מרגלית

מאז אני זוכר את עצמי חקרתי ושאלתי שאלות. בגיל צעיר נחשפתי לנושאים סביבתיים וחברתיים והייתי פעיל בארגונים שונים. אחרי שנים של פעילות סביבתית וחינוכית במסגרות שונות ועבודה באימון ספורט אתגרי וסיירות לנוער נסעתי ב1999 ללימודי תואר ראשון בחינוך והדרכה חוויתית ותכנון בר קיימא באריזונה. (Prescott College)

השהייה בטבע העוצמתי של מערב ארה"ב גרמה לי להרגיש מחד מנותק ומאידך רצון עז ללמוד ולהתחבר לטבע. שם נחשפתי לראשונה לפרמקלצ'ר ומייד הבנתי שזו מערכת התכנון ותפיסת העולם שמחברת כל כך הרבה חלקים בפאזל של חיי.

מאז התלמדתי אצל המורה והמתכנן הותיק Tom Ward באורגון, עשיתי שם קורס מורים, עבדתי ביערנות אקולוגית, בבניה טבעית וכעוזר בקורסים.

חזרתי לארץ ב2003 ומאז הדרכתי קורסים מלאים בקיבוץ כברי, בסחנין, בחווה ואדם ובצבעון. בחווה ובצבעון יצא לי לתכנן מערכות במגוון רחב של נושאים וקנה מידה (לימוד,התנהלות, מים, בניה ועוד). במקביל השלמתי קורס שנתי של שומרי הגן והשתלמתי במגוון רחב של תחומים אקולוגיים, חברתיים ותרבותיים.

ב2008 עשיתי דיפלומה בהנחיית Jan Martin Bang, הייתי שותף בהקמת ארגון הפ"ק הישראלי ועברתי לקיבוץ צבעון בגליל להקים את המרחב ללימוד אקולוגי בו התקיימו במשך שנה קורסי פ"ק מתקדמים, תוכניות מתלמדים ופרויקטים אקולוגיים מגוונים.

בשנים האחרונות אני בונה ומבסס את התוכנית לליווי אישי בלימודי פ"ק מתקדמים ודיפלומה ונהנה ללוות רבים וטובים במסעם ליישום הפ"ק במעגלי וענפי חייהם. מאז 2011 אני מתגורר בישוב קדיתא שליד צפת וממשיך לפעול למען הזכות האנושית הבסיסית לקיום אורח חיים מקומי, קהילתי ובר קיימא, אשר מפחית בתביעת הרגל האקולוגית והחברתית, משקם את האדמה ומחזיר לאנשים את העוצמה לנהל את חייהם בכבוד.

אחרי 15 שנים בתחום הבנתי והפנמתי שבשבילי הדבר הכי חשוב והכי קשה ללימוד ויישום הוא "אזור אפס": אקולוגיה אנושית. ובמסע הארוך ללימוד וריפוי הנופים הפנימיים שלי (Inner Landscapes) אני יותר ויותר משקיע שם את מרצי.

הכשרה: מורה PDC מוכר ע"י פרמקלצ'ר ישראל, מנחה דיפלומה מוכר ע"י פרמקלצ'ר ישראל

תחומי עניין ועיסוק (לפי פרח הפרמקלצ'ר):
– אחריות כלפי האדמה והטבע
– בריאות הגוף והנפש
– הסביבה הבנויה
– כלים וטכנולוגיה
– כלכלה ומימון
– תרבות חינוך ומידע
– מקרקעין‬ ‫וממשל‬ קהילה
– כלי תכנון פרמקלצ'ר והאתיקות

התחברות לאתר

עדיין לא חבר? הצטרף עכשיו!

ברוכים הבאים לאתר החדש, האתר בבניה ואנחנו עובדים על התיקונים והעדכונים, אנא התאזרו בסבלנות. תודה!